Omron Automation & Safety 61F-GNL AC110/220 4KM
61F-GNL AC110/220 4KM picture photo
Mfg. Part Number
61F-GNL AC110/220 4KM
Manufacturer
Product Category
Controllers - Liquid, Level
Brief Description
CNTRL LIQ LEV 110/220VAC DINRAIL
Datasheet Download
61F-GNL AC110/220 4KM.pdf
Availability of 61F-GNL AC110/220 4KM
QUANTITY
61F-GNL AC110/220 4KM Order Process
Ship out your order
Specifications of 61F-GNL AC110/220 4KM
Internal Part NumberEIS-61F-GNL AC110/220 4KM
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyControllers - Liquid, Level
Series61F
TypeHigh/Low Level
Voltage - Supply110/220VAC
Sensitivity0 ~ 0.7kOhm
Features-
Cable Length4km (Not Included)
Output TypeRelay
Contact FormSPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage3A @ 200VAC
Mounting TypeDIN Rail
Termination StyleScrew Terminal
Operating Temperature-10°C ~ 55°C
Fluid TypePurified Water, Waste Water
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)61F-GNL AC110/220 4KM
Related Links61F-GNL AC, 61F-GNL AC110/220 4KM Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
61F-GNL AC110/220 4KM Details Description
Related parts for 61F-GNL AC110/220 4KM
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 36PS .100 SMD GOLD datasheet.pdf
CAP CER 110PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 113K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC EXPANDER SPI 16BIT I/O 28SDIP datasheet.pdf
HEADER 8POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 759 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf