Omron Automation & Safety 61F-GPN-V50-AC220
61F-GPN-V50-AC220 picture photo
Mfg. Part Number
61F-GPN-V50-AC220
Brief Description
CNTRL LIQ LEV 220VAC SOCKETABLE
Datasheet Download
61F-GPN-V50-AC220.pdf
Availability of 61F-GPN-V50-AC220
QUANTITY
61F-GPN-V50-AC220 Order Process
Ship out your order
Specifications of 61F-GPN-V50-AC220
Internal Part NumberEIS-61F-GPN-V50-AC220
FamilyControllers - Liquid, Level
Series61F
TypeLeak Detection
Voltage - Supply220VAC
Sensitivity0 ~ 50kOhm
FeaturesAdjustable Sensitivity
Cable Length-
Output TypeRelay
Contact FormSPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage3A @ 250VAC
Mounting TypeSocketable
Termination StylePlug In, 11 Pin (Octal)
Operating Temperature-10°C ~ 50°C
Fluid Type-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)61F-GPN-V50-AC220
Related Links61F-GPN-, 61F-GPN-V50-AC220 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
61F-GPN-V50-AC220 Details Description
Related parts for 61F-GPN-V50-AC220
RES 41.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR ADS8331 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.62A 88.3 MOHM datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
5M EXT CABLE FOR SENSOR HEAD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
KJB 21C 21#16 PIN RECP datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf