Wakefield 625-45ABT3
625-45ABT3 picture photo
Mfg. Part Number
625-45ABT3
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK CPU 25MM SQ W/DBL TAPE
Datasheet Download
625-45ABT3.pdf
Availability of 625-45ABT3
QUANTITY
625-45ABT3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 625-45ABT3
Internal Part NumberEIS-625-45ABT3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,200
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
Series625
TypeTop Mount
Package CooledBGA
Attachment MethodAdhesive
ShapeSquare, Pin Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.450" (11.43mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.0°C/W @ 400 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlack Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)625-45ABT3
Related Links625-4, 625-45ABT3 Datasheet, Wakefield Distributor
625-45ABT3 Details Description
Related parts for 625-45ABT3
CAP CER 0.1UF 50V Y5V 0603 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FILTER 3-TERM 75MHZ 300MA SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 0.5A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG POTTING SHELL 2,3,4POS datasheet.pdf
KIT PROG FOR CY22393 datasheet.pdf
IC 4BIT BI V-LVL TRANSL 12-BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 600MA 370 MOHM datasheet.pdf
2.8MM SLD 6P PLUG COVER HSG datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf