Wakefield 625-45ABT3
625-45ABT3 picture photo
Mfg. Part Number
625-45ABT3
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK CPU 25MM SQ W/DBL TAPE
Datasheet Download
625-45ABT3.pdf
Availability of 625-45ABT3
QUANTITY
625-45ABT3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 625-45ABT3
Internal Part NumberEIS-625-45ABT3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,200
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
Series625
TypeTop Mount
Package CooledBGA
Attachment MethodAdhesive
ShapeSquare, Pin Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.450" (11.43mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.0°C/W @ 400 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlack Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)625-45ABT3
Related Links625-4, 625-45ABT3 Datasheet, Wakefield Distributor
625-45ABT3 Details Description
Related parts for 625-45ABT3
IDC CABLE - MKC60A/MC60F/MKC60A datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
AIR FILTRATION KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 1.06K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
FOOT ELEMENT 72MM WIDE MOUNTING datasheet.pdf
RES 220 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
HPP V4 POWER EI-PFT 48V/12A 4P C datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 1X8 Y/G datasheet.pdf
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf