Grayhill, Inc. 62A11-02-130S
62A11-02-130S picture photo
Mfg. Part Number
62A11-02-130S
Brief Description
ENCODER OPTICAL 32POS 13" CBL
Datasheet Download
62A11-02-130S.pdf
Availability of 62A11-02-130S
QUANTITY
62A11-02-130S Order Process
Ship out your order
Specifications of 62A11-02-130S
Internal Part NumberEIS-62A11-02-130S
FamilyEncoders
Series62A
Pulses per Revolution32
Voltage - Supply5V
Actuator Type1/4" Dia Flatted End
DetentYes
Built in SwitchYes
Mounting TypePanel Mount
OrientationUser Selectable
Termination StyleCable Leads
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)62A11-02-130S
Related Links62A11-, 62A11-02-130S Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
62A11-02-130S Details Description
Related parts for 62A11-02-130S
JUMPER-H1503TR/A3049V/H1501TR 6" datasheet.pdf
TERMINAL SOLDER TURRET .147" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 15MHZ 14DIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT WALL MNT 28POS PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 750MA SOT-23-3 datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 380MA 840 MOHM datasheet.pdf