Grayhill, Inc. 62A22-02-100CH
62A22-02-100CH picture photo
Mfg. Part Number
62A22-02-100CH
Datasheet Download
62A22-02-100CH.pdf
Availability of 62A22-02-100CH
QUANTITY
62A22-02-100CH Order Process
Ship out your order
Specifications of 62A22-02-100CH
Internal Part NumberEIS-62A22-02-100CH
FamilyEncoders
Series62A
Pulses per Revolution16
Voltage - Supply5V
Actuator Type1/4" Dia Flatted End
DetentYes
Built in SwitchYes
Mounting TypePanel Mount
OrientationUser Selectable
Termination StyleCable with Connector
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)62A22-02-100CH
Related Links62A22-0, 62A22-02-100CH Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
62A22-02-100CH Details Description
Related parts for 62A22-02-100CH
BOARD EVAL FOR T6817 datasheet.pdf
IC INVERTER QUAD 4-INPUT 48TSSOP datasheet.pdf
IC SRL USB BRIDGE 64HTQFP datasheet.pdf
XLAMP XP-E LED - RED-ORANGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 536 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE 51UH 0.2A SMD datasheet.pdf
TERM HOUSING datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf