Grayhill, Inc. 62C1515-02-120C
62C1515-02-120C picture photo
Mfg. Part Number
62C1515-02-120C
Datasheet Download
62C1515-02-120C.pdf
Availability of 62C1515-02-120C
QUANTITY
62C1515-02-120C Order Process
Ship out your order
Specifications of 62C1515-02-120C
Internal Part NumberEIS-62C1515-02-120C
Output TypeQuadrature (Incremental)
Pulses per Revolution24
Voltage - Supply5V
Actuator TypeConcentric
DetentYes
Built in SwitchYes
Mounting TypePanel Mount
OrientationVertical
Termination StyleCable with Connector
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)62C1515-02-120C
Related Links62C1515, 62C1515-02-120C Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
62C1515-02-120C Details Description
Related parts for 62C1515-02-120C
BATT PACK 12.0V AAA 650MAH NIMH datasheet.pdf
CONN HOUSING 54POS .100" DOUBLE datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 52POS 2MM T/H datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 254MW SOT1123 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.81MM datasheet.pdf