CTS Electronic Components 632L3C024M00000
632L3C024M00000 picture photo
Mfg. Part Number
632L3C024M00000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
632L3C024M00000.pdf
Availability of 632L3C024M00000
QUANTITY
632L3C024M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 632L3C024M00000
Internal Part NumberEIS-632L3C024M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series632
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)632L3C024M00000
Related Links632L3C0, 632L3C024M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
632L3C024M00000 Details Description
Related parts for 632L3C024M00000
CONN RECEPT 8POS 24AWG MTA100 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.62KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 3.63V 30A SMD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
COMBINATION ANVIL datasheet.pdf
CTV 6C 6#12 SKT PLUG datasheet.pdf
270UF 400V 30X35MM 85C 5000H datasheet.pdf