CTS Electronic Components 632L3I002M04800
632L3I002M04800 picture photo
Mfg. Part Number
632L3I002M04800
Brief Description
OSC XO 2.048MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
632L3I002M04800.pdf
Availability of 632L3I002M04800
QUANTITY
632L3I002M04800 Order Process
Ship out your order
Specifications of 632L3I002M04800
Internal Part NumberEIS-632L3I002M04800
TypeXO (Standard)
Frequency2.048MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)632L3I002M04800
Related Links632L3I0, 632L3I002M04800 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
632L3I002M04800 Details Description
Related parts for 632L3I002M04800
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 25K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.09K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS STR .100" TIN datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.6KV 165A DO205 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
COUNTER 6 CHAR 24V PANEL MOUNT datasheet.pdf