CTS Electronic Components 632L3I002M04800
632L3I002M04800 picture photo
Mfg. Part Number
632L3I002M04800
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 2.048MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
632L3I002M04800.pdf
Availability of 632L3I002M04800
QUANTITY
632L3I002M04800 Order Process
Ship out your order
Specifications of 632L3I002M04800
Internal Part NumberEIS-632L3I002M04800
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series632
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency2.048MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)632L3I002M04800
Related Links632L3I0, 632L3I002M04800 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
632L3I002M04800 Details Description
Related parts for 632L3I002M04800
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
TRANS NPN 32V 0.1A SOT23 datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:5 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.91KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Socket 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC PROCESSOR DUAL CORE datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf