CTS Electronic Components 632M3I024M00000
632M3I024M00000 picture photo
Mfg. Part Number
632M3I024M00000
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
632M3I024M00000.pdf
Availability of 632M3I024M00000
QUANTITY
632M3I024M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 632M3I024M00000
Internal Part NumberEIS-632M3I024M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information632 Series RoHS Cert
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)632M3I024M00000
Related Links632M3I0, 632M3I024M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
632M3I024M00000 Details Description
Related parts for 632M3I024M00000
CONN EDGECARD EXTEND 112POS .050 datasheet.pdf
CONN HEADR 1.27MM 50POS GOLD SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
EVAL MOD LITE FOR TMS320C6457 datasheet.pdf
PLUGGABLE CURRENT ARRESTER datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .127M 25POS datasheet.pdf
MINIFIT CONTINUITY TST PLG DR datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED M4 datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP FILM 0.56 UF 5% 630 VDC RADI datasheet.pdf