FFF 63453-030LF
63453-030LF picture photo
Mfg. Part Number
63453-030LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
63453-030LF.pdf
Availability of 63453-030LF
QUANTITY
63453-030LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 63453-030LF
Internal Part NumberEIS-63453-030LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)63453-030LF
Related Links63453, 63453-030LF Datasheet, FFF Distributor
63453-030LF Details Description
Related parts for 63453-030LF
FUSE GLASS 500MA 250VAC 2AG datasheet.pdf