FFF 63453-030LF
63453-030LF picture photo
Mfg. Part Number
63453-030LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
63453-030LF.pdf
Availability of 63453-030LF
QUANTITY
63453-030LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 63453-030LF
Internal Part NumberEIS-63453-030LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)63453-030LF
Related Links63453, 63453-030LF Datasheet, FFF Distributor
63453-030LF Details Description
Related parts for 63453-030LF
RES SMD 536 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE TIE INTERMED ORN 5.6" datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 3A SOT89 datasheet.pdf
IC LINE DVR QUAD LVDS 3V 16-SOIC datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 8SOP datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 72A AC/DC datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 876MA 157 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
2.5 G DWDM TOSA 200KM LC REC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf