CTS Electronic Components 635L3I2152M52000
635L3I2152M52000 picture photo
Mfg. Part Number
635L3I2152M52000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 152.52MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
635L3I2152M52000.pdf
Availability of 635L3I2152M52000
QUANTITY
635L3I2152M52000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 635L3I2152M52000
Internal Part NumberEIS-635L3I2152M52000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLow Jitter Oscillators
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series635
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency152.52MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)65mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)635L3I2152M52000
Related Links635L3I21, 635L3I2152M52000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
635L3I2152M52000 Details Description
Related parts for 635L3I2152M52000
RES ARRAY 4 RES 510K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.25V 8SOIC datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD REV datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
EMITTER VISIBLE 574NM 50MA TO-18 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.6KV 400A 3TOWER datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 3W DO216AA datasheet.pdf
RES 12 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf