CTS Electronic Components 636L2I024M00000
636L2I024M00000 picture photo
Mfg. Part Number
636L2I024M00000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
636L2I024M00000.pdf
Availability of 636L2I024M00000
QUANTITY
636L2I024M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 636L2I024M00000
Internal Part NumberEIS-636L2I024M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series636
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)636L2I024M00000
Related Links636L2I0, 636L2I024M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
636L2I024M00000 Details Description
Related parts for 636L2I024M00000
TRANS PNP 45V 0.1A 3-DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT 10A ROLL LVR datasheet.pdf
CONN PIN CONTACT BNC CRIMP GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 63V FLATPACK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 275A DO205AB datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 450MA 210 MOHM datasheet.pdf