CTS Electronic Components 636M3C024M00000
636M3C024M00000 picture photo
Mfg. Part Number
636M3C024M00000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
636M3C024M00000.pdf
Availability of 636M3C024M00000
QUANTITY
636M3C024M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 636M3C024M00000
Internal Part NumberEIS-636M3C024M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information636 Series RoHS Cert
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series636
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)8mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)636M3C024M00000
Related Links636M3C0, 636M3C024M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
636M3C024M00000 Details Description
Related parts for 636M3C024M00000
CONN HEADER R/A .100 7POS 15AU datasheet.pdf
SWITCH SNAP SHRT SPDT.1A QC TERM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC FIFO SS 8192X36 6NS 128-TQFP datasheet.pdf
IC FPGA 372 I/O 780FBGA datasheet.pdf
ANTENNA GPS PATCH 13MM 1.575GHZ datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE GREEN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf