FFF 65474-007LF
65474-007LF picture photo
Mfg. Part Number
65474-007LF
Manufacturer
Product Category
Shunts, Jumpers
Brief Description
MINI JUMP 2POS .100"
Datasheet Download
65474-007LF.pdf
Availability of 65474-007LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
65474-007LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 65474-007LF
Internal Part NumberEIS-65474-007LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyShunts, Jumpers
SeriesMini-Jump™
PackagingBulk
TypeClosed Top
GenderFemale Sockets
Number of Positions or Pins (Grid)2 (1 x 2)
Pitch0.100" (2.54mm)
Height0.385" (9.78mm)
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlue
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)65474-007LF
Related Links65474, 65474-007LF Datasheet, FFF Distributor
65474-007LF Details Description
Related parts for 65474-007LF
CONN HEADER 10POS 1.27MM RT ANG datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS DUAL R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 500V X7R 1808 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN PWR PLUG 5.54MM FREE HANG datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
TABLE RUN POLY ROYAL BLUE 6'X2' datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 250V RADIAL datasheet.pdf