FFF 65781-033LF
65781-033LF picture photo
Mfg. Part Number
65781-033LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
VERT CARD CONN DUAL 0.100"
Datasheet Download
65781-033LF.pdf
Availability of 65781-033LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
65781-033LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 65781-033LF
Internal Part NumberEIS-65781-033LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package476
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Series-
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Number of Positions66
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Height Stacking (Mating)-
Height Above Board0.335" (8.50mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness40µin (1.02µm)
Features-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)65781-033LF
Related Links65781, 65781-033LF Datasheet, FFF Distributor
65781-033LF Details Description
Related parts for 65781-033LF
IC MUX QUAD 2INPUT HS 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1A TO220-3 datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 24COND 24AWG BLK 500' datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 175A 600V TO-93 datasheet.pdf
FIXED IND 7.2UH 1.35A 78 MOHM TH datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 108MA 11 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 7.8PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf