FFF 66432-050LF
66432-050LF picture photo
Mfg. Part Number
66432-050LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Brief Description
30 AU DUAL QKE II LOW PR-O
Datasheet Download
66432-050LF.pdf
Availability of 66432-050LF
QUANTITY
66432-050LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 66432-050LF
Internal Part NumberEIS-66432-050LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
SeriesQuickie™, Basics+
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions50
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening Type-
Cable TerminationIDC
Wire TypeRibbon Cable
Wire Gauge28-30 AWG
FeaturesFeed Through, Polarizing Key, Strain Relief
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlue
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)66432-050LF
Related Links66432, 66432-050LF Datasheet, FFF Distributor
66432-050LF Details Description
Related parts for 66432-050LF
RES ARRAY 4 RES 33K OHM 0804 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 2.25A 125VAC/VDC datasheet.pdf
MODULE DDR SDRAM 512MB 200SODIMM datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST ADJ DL 28TQFN datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 45NS 32TSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN CAP FOR 2S-2B RCPT IP61 datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 1.0 UF 10% 1000VDC RAD datasheet.pdf