FFF 67013-032LF
67013-032LF picture photo
Mfg. Part Number
67013-032LF
Brief Description
CONN FFC/FPC RCPT HSG 32POS 2.54
Datasheet Download
67013-032LF.pdf
Availability of 67013-032LF
QUANTITY
67013-032LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 67013-032LF
Internal Part NumberEIS-67013-032LF
Standard Package100
Number of Positions32
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
FFC, FCB Thickness0.31mm
Locking Feature-
Voltage Rating500V
Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Features-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating3A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)67013-032LF
Related Links67013, 67013-032LF Datasheet, FFF Distributor
67013-032LF Details Description
Related parts for 67013-032LF
FIXED IND 6.2NH 750MA 82 MOHM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SMA datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MULTIVIBRATOR MONOSTABLE SM8 datasheet.pdf
CONN LEAD ASSY DBL END 16AWG 81" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
PRESSURE SENSOR AEA 25.00 C28/1 datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf