NorComp 671-015-113R021
671-015-113R021 picture photo
Mfg. Part Number
671-015-113R021
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
671-015-113R021.pdf
Availability of 671-015-113R021
QUANTITY
671-015-113R021 Order Process
Ship out your order
Specifications of 671-015-113R021
Internal Part NumberEIS-671-015-113R021
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesSeal-D 671
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions15
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout2 (DA, A)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
Features-
Shell Material, FinishSteel, Nickel Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress ProtectionIP66 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature-50°C ~ 100°C
Voltage Rating-
Current Rating5A
Housing MaterialPolyamide (PA9T), Nylon 9T
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)671-015-113R021
Related Links671-015, 671-015-113R021 Datasheet, NorComp Distributor
671-015-113R021 Details Description
Related parts for 671-015-113R021
RES 0.005 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
INSULATOR FOR BU-11 SERIES BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 73.2K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 (5 + 4 Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 324 CLBs, 6500 Gates, 133.3MHz, 770-Cell, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf