NorComp 671-025-103L021
671-025-103L021 picture photo
Mfg. Part Number
671-025-103L021
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup
Datasheet Download
671-025-103L021.pdf
Availability of 671-025-103L021
QUANTITY
671-025-103L021 Order Process
Ship out your order
Specifications of 671-025-103L021
Internal Part NumberEIS-671-025-103L021
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line); Panel Mount
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder Cup
Operating Temperature-50°C ~ 100°C
Voltage Rating-
Current Rating5A
Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)671-025-103L021
Related Links671-025, 671-025-103L021 Datasheet, NorComp Distributor
671-025-103L021 Details Description
Related parts for 671-025-103L021
RELAY TELECOM DPDT 1A 4.5V datasheet.pdf
LCD GRAPIC DISPL 240X64 WHT/GREY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 36TQFN datasheet.pdf
PELTIER OT08,11,F1,0305,11,W2.25 datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf