NorComp 671-025-113R021
671-025-113R021 picture photo
Mfg. Part Number
671-025-113R021
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
671-025-113R021.pdf
Availability of 671-025-113R021
QUANTITY
671-025-113R021 Order Process
Ship out your order
Specifications of 671-025-113R021
Internal Part NumberEIS-671-025-113R021
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
Operating Temperature-50°C ~ 100°C
Voltage Rating-
Current Rating5A
Housing MaterialPolyamide (PA9T), Nylon 9T
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)671-025-113R021
Related Links671-025, 671-025-113R021 Datasheet, NorComp Distributor
671-025-113R021 Details Description
Related parts for 671-025-113R021
PROTO BOARD ADAPTER FOR 5-PIN D2 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
SENS ACCLRMTR 3-AXIS 500G datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIP CABLE 16POS datasheet.pdf
3.50MM EURO PLUG VERT FWE BLK 20 datasheet.pdf
RES 43 OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf