NorComp 671-025-113R031
671-025-113R031 picture photo
Mfg. Part Number
671-025-113R031
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
671-025-113R031.pdf
Availability of 671-025-113R031
QUANTITY
671-025-113R031 Order Process
Ship out your order
Specifications of 671-025-113R031
Internal Part NumberEIS-671-025-113R031
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureMating Side (4-40)
TerminationSolder
Operating Temperature-50°C ~ 100°C
Voltage Rating-
Current Rating5A
Housing MaterialPolyamide (PA9T), Nylon 9T
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)671-025-113R031
Related Links671-025, 671-025-113R031 Datasheet, NorComp Distributor
671-025-113R031 Details Description
Related parts for 671-025-113R031
IC STROBED FIFO 1024X18 80QFP datasheet.pdf
RES SMD 3.83 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 10ppm 10pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 620 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
KIT BASIC NS9360 NET+WORKS datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
STRT SEALED 10A POWER JK PC datasheet.pdf
HDP-20 OVRMLD RCPT SUBASSY SIZ datasheet.pdf
10000UF 25V 25X40MM 105C 5000H datasheet.pdf