Vishay/Sprague 672D106H100CD4C
672D106H100CD4C picture photo
Mfg. Part Number
672D106H100CD4C
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
10UF 100V 10X16 105C RAD
Datasheet Download
672D106H100CD4C.pdf
Availability of 672D106H100CD4C
QUANTITY
672D106H100CD4C Order Process
Ship out your order
Specifications of 672D106H100CD4C
Internal Part NumberEIS-672D106H100CD4C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package360
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)672D106H100CD4C
Related Links672D106, 672D106H100CD4C Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
672D106H100CD4C Details Description
Related parts for 672D106H100CD4C
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC 1-OF-8 DECODER 16-SOIC datasheet.pdf
IC LEAD-ACID CHARGE MGMT 16-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 75MA 7.9 OHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC INVERTER UNBUFFERED datasheet.pdf
GRN 2 POS RTN L PLS LGHT datasheet.pdf
220UF 385V 30X35MM 85C 12000H datasheet.pdf