Vishay/Sprague 672D157H063ET5J
672D157H063ET5J picture photo
Mfg. Part Number
672D157H063ET5J
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
150UF 63V 16.1X33.4 105C RAD
Datasheet Download
672D157H063ET5J.pdf
Availability of 672D157H063ET5J
QUANTITY
672D157H063ET5J Order Process
Ship out your order
Specifications of 672D157H063ET5J
Internal Part NumberEIS-672D157H063ET5J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)672D157H063ET5J
Related Links672D157, 672D157H063ET5J Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
672D157H063ET5J Details Description
Related parts for 672D157H063ET5J
FERRITE BEAD 45 OHMS AXIAL LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CABLE SCSI VHDCI68M/HD68M 6' datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 75W 5V 15A datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.5W 05VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/20W 0505 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 66MHZ 6CLCC datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf