Vishay/Sprague 672D227F040EK5J
672D227F040EK5J picture photo
Mfg. Part Number
672D227F040EK5J
Brief Description
220UF 40V 16X25 105C RAD
Datasheet Download
672D227F040EK5J.pdf
Availability of 672D227F040EK5J
QUANTITY
672D227F040EK5J Order Process
Ship out your order
Specifications of 672D227F040EK5J
Internal Part NumberEIS-672D227F040EK5J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package221
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)672D227F040EK5J
Related Links672D227, 672D227F040EK5J Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
672D227F040EK5J Details Description
Related parts for 672D227F040EK5J
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMB datasheet.pdf
IC DVR/RCVR DUAL RS232 5V 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 32PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 76 TYPE D 10POS datasheet.pdf
GPIO SLICE CARD datasheet.pdf
RES 1.47M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 25mA Backlight 12-WLCSP (1.7x1.4) datasheet.pdf
GDT 75V 20% 10KA datasheet.pdf
4WAY SCRW MNT W/ACRY .75X.75'' W datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf