Vishay/Sprague 672D336H020BB5C
672D336H020BB5C picture photo
Mfg. Part Number
672D336H020BB5C
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
33UF 20V 8X12 105C RAD
Datasheet Download
672D336H020BB5C.pdf
Availability of 672D336H020BB5C
QUANTITY
672D336H020BB5C Order Process
Ship out your order
Specifications of 672D336H020BB5C
Internal Part NumberEIS-672D336H020BB5C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)672D336H020BB5C
Related Links672D336, 672D336H020BB5C Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
672D336H020BB5C Details Description
Related parts for 672D336H020BB5C
OPTOISO 3.75KV GATE DRIVER 8DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 325MHZ RRO TSOT23-6 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 300MW SOD323 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 61POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
Connector Plug USB - micro B 2.0 5 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf
CONN MMCX JACK 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf