Vishay/Sprague 672D477H020EK5C
672D477H020EK5C picture photo
Mfg. Part Number
672D477H020EK5C
Brief Description
470UF 20V 16X25 105C RAD
Datasheet Download
672D477H020EK5C.pdf
Availability of 672D477H020EK5C
QUANTITY
672D477H020EK5C Order Process
Ship out your order
Specifications of 672D477H020EK5C
Internal Part NumberEIS-672D477H020EK5C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package240
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)672D477H020EK5C
Related Links672D477, 672D477H020EK5C Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
672D477H020EK5C Details Description
Related parts for 672D477H020EK5C
GROMMET EDGE SLOT NAT 1=100' datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
LOW EMF BANA/SPADE LUG 36" RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERMINAL LUG SOLDER 0.687L datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 30 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FFC 1 TYPE A 31 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
SW MINI SPST-NC PIN PLUNGER 250V datasheet.pdf