FFF 67998-200HLF
67998-200HLF picture photo
Mfg. Part Number
67998-200HLF
Brief Description
BERG II 0.100" DUAL ST
Datasheet Download
67998-200HLF.pdf
Availability of 67998-200HLF
QUANTITY
67998-200HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 67998-200HLF
Internal Part NumberEIS-67998-200HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package45,000
SeriesBERGSTIK® II, MezzSelect™, Basics+
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions45000, Cuttable
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)67998-200HLF
Related Links67998-, 67998-200HLF Datasheet, FFF Distributor
67998-200HLF Details Description
Related parts for 67998-200HLF
RES SMD 3.6M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CTRLR HOTSWAP PCI 20-SSOP datasheet.pdf
INDUCTOR 28.6MH COMMON MODE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 305VAC RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 150A TO-268 datasheet.pdf
DIODENHALTER 3-FACH ISK MEGAMAPC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
RELAY SSR 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf