FFF 67998-472H
67998-472H picture photo
Mfg. Part Number
67998-472H
Brief Description
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT
Datasheet Download
67998-472H.pdf
Availability of 67998-472H
QUANTITY
67998-472H Order Process
Ship out your order
Specifications of 67998-472H
Internal Part NumberEIS-67998-472H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package100
SeriesBERGSTIK® II, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions72
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)67998-472H
Related Links67998, 67998-472H Datasheet, FFF Distributor
67998-472H Details Description
Related parts for 67998-472H
CONN COVER FRONT 26POS MT .100 datasheet.pdf
SENSOR GAUGE PRESSURE +/-.2 DIP datasheet.pdf
IC REG LINEAR DUAL 20-TQFN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 61W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.25MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf