TT Electronics/BI 67WR20KLF
67WR20KLF picture photo
Mfg. Part Number
67WR20KLF
Brief Description
TRIMMER 20K OHM 0.5W TH
Datasheet Download
67WR20KLF.pdf
Availability of 67WR20KLF
QUANTITY
67WR20KLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 67WR20KLF
Internal Part NumberEIS-67WR20KLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert. of Compliance
PackagingBulk
Resistance (Ohms)20k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.375" x 0.195" Face x 0.409" H (9.53mm x 4.95mm x 10.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)67WR20KLF
Related Links67WR, 67WR20KLF Datasheet, TT Electronics/BI Distributor
67WR20KLF Details Description
Related parts for 67WR20KLF
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.30V SC70-3 datasheet.pdf
IC FPGA 455 I/O 672FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.5MHZ RRO TSOT23-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
LOCATOR BASE datasheet.pdf
GDT 500V 20% 2.5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
NON-HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
Connector Receptacle DisplayPort 19 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf