NorComp 680-026-103L001
680-026-103L001 picture photo
Mfg. Part Number
680-026-103L001
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
680-026-103L001.pdf
Availability of 680-026-103L001
QUANTITY
680-026-103L001 Order Process
Ship out your order
Specifications of 680-026-103L001
Internal Part NumberEIS-680-026-103L001
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductIP66 SEAL-D® D-Sub Connectors
Standard Package50
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesSeal-D 680
PackagingTray
Connector StyleD-Sub, High Density
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions26
Number of Rows3
Shell Size, Connector Layout2 (DA, A) High Density
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder Cup
FeaturesGrounding Indents
Shell Material, FinishSteel, Nickel Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress ProtectionIP66 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature-50°C ~ 100°C
Voltage Rating-
Current Rating5A
Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT)
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)680-026-103L001
Related Links680-026, 680-026-103L001 Datasheet, NorComp Distributor
680-026-103L001 Details Description
Related parts for 680-026-103L001
IC COMP SNGL ULTRA-FAST 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
L37-3 SHEET 640X320X10MM W/ADH datasheet.pdf
RES 1M OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
LPH VERT. ASSY NO GUIDES datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 6.3V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf