FFF 68000-101HLF
68000-101HLF picture photo
Mfg. Part Number
68000-101HLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT
Datasheet Download
68000-101HLF.pdf
Availability of 68000-101HLF
QUANTITY
68000-101HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 68000-101HLF
Internal Part NumberEIS-68000-101HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
PCN Design/SpecificationBergStik Material 10/Mar/2010
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions1
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)68000-101HLF
Related Links68000-, 68000-101HLF Datasheet, FFF Distributor
68000-101HLF Details Description
Related parts for 68000-101HLF
RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 12V datasheet.pdf
LED PRISM 3MM RA ALGAAS RED SMT datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL DPST 16SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 220V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 305 TYPE A 11POS datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE EFD 600NH N49 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
OSC XO 2.4576MHZ CMOS, TTL SMD datasheet.pdf