FFF 68000-207-030030LF
68000-207-030030LF picture photo
Mfg. Part Number
68000-207-030030LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK
Datasheet Download
68000-207-030030LF.pdf
Availability of 68000-207-030030LF
QUANTITY
68000-207-030030LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 68000-207-030030LF
Internal Part NumberEIS-68000-207-030030LF
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions7
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.118" (3.00mm)
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)68000-207-030030LF
Related Links68000-207, 68000-207-030030LF Datasheet, FFF Distributor
68000-207-030030LF Details Description
Related parts for 68000-207-030030LF
TERM BLOCK HDR 30POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES 287K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.61K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 5A PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 20POS SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Socket 75 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf