FFF 68000-208-030030LF
68000-208-030030LF picture photo
Mfg. Part Number
68000-208-030030LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK
Datasheet Download
68000-208-030030LF.pdf
Availability of 68000-208-030030LF
QUANTITY
68000-208-030030LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 68000-208-030030LF
Internal Part NumberEIS-68000-208-030030LF
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions8
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.118" (3.00mm)
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)68000-208-030030LF
Related Links68000-208, 68000-208-030030LF Datasheet, FFF Distributor
68000-208-030030LF Details Description
Related parts for 68000-208-030030LF
IC DGTL POT 10K 2CH 20TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .300 24POS datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 2910 datasheet.pdf
TERM RECP GOLD 8 AWG datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
DISPLAY 0.4" 2DIGIT GREEN CC SMD datasheet.pdf