FFF 68001-413HLF
68001-413HLF picture photo
Mfg. Part Number
68001-413HLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
BERGSTIK II 0.100" SNGL ST
Datasheet Download
68001-413HLF.pdf
Availability of 68001-413HLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
68001-413HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 68001-413HLF
Internal Part NumberEIS-68001-413HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)68001-413HLF
Related Links68001-, 68001-413HLF Datasheet, FFF Distributor
68001-413HLF Details Description
Related parts for 68001-413HLF
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC FPGA 295 I/O 484UBGA datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 10% 2910 datasheet.pdf
2442 13- 1 2442131 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM/NEUTRAL WHT 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V CH 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES 10 OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf