FFF 68004-213HLF
68004-213HLF picture photo
Mfg. Part Number
68004-213HLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HEADER BERGSTIK
Datasheet Download
68004-213HLF.pdf
Availability of 68004-213HLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
68004-213HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 68004-213HLF
Internal Part NumberEIS-68004-213HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)68004-213HLF
Related Links68004-, 68004-213HLF Datasheet, FFF Distributor
68004-213HLF Details Description
Related parts for 68004-213HLF
LED AMBER CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
IC DVR 100MBPS RS485 QUAD 16SOIC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5 OHM 5% 800W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 1% 5W datasheet.pdf
GLAND BUSHING datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 76 TYPE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 450MA 140 MOHM datasheet.pdf