FFF 68022-254HLF
68022-254HLF picture photo
Mfg. Part Number
68022-254HLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HEADER BERGSTIK R/A
Datasheet Download
68022-254HLF.pdf
Availability of 68022-254HLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
68022-254HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 68022-254HLF
Internal Part NumberEIS-68022-254HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions54
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)68022-254HLF
Related Links68022-, 68022-254HLF Datasheet, FFF Distributor
68022-254HLF Details Description
Related parts for 68022-254HLF
IDC CABLE - MPD26K/MC26F/MPD26K datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC AUDIO FASTSET 16B 16SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 2POS VERT datasheet.pdf
CONN SHROUD 2MM 125POS SOCKET datasheet.pdf
RES 324 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 68K OHM 9SIP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 100V 60A DO5 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 40V SCREW datasheet.pdf
IC MCU ARM 128KB FLASH 32HVQFN datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R RADIAL datasheet.pdf