FFF 68032-211HLF
68032-211HLF picture photo
Mfg. Part Number
68032-211HLF
Datasheet Download
68032-211HLF.pdf
Availability of 68032-211HLF
QUANTITY
68032-211HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 68032-211HLF
Internal Part NumberEIS-68032-211HLF
Standard Package1,000
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions11
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)68032-211HLF
Related Links68032-, 68032-211HLF Datasheet, FFF Distributor
68032-211HLF Details Description
Related parts for 68032-211HLF
IC OPAMP GP 100MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.42A 213 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.652" (16.56mm) datasheet.pdf
ANT SECTOR SR 120" N MALE datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 700MM 12-24VDC NPN datasheet.pdf