FFF 68032-226HLF
68032-226HLF picture photo
Mfg. Part Number
68032-226HLF
Datasheet Download
68032-226HLF.pdf
Availability of 68032-226HLF
QUANTITY
68032-226HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 68032-226HLF
Internal Part NumberEIS-68032-226HLF
Standard Package300
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)68032-226HLF
Related Links68032-, 68032-226HLF Datasheet, FFF Distributor
68032-226HLF Details Description
Related parts for 68032-226HLF
RES 680 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 300MHZ 165FBGA datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 7/16 4-20MA datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 50V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
IC GATE OR 2CH 2-INP 8-MSOP datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/8 BK 16X6" datasheet.pdf
FIXED IND 27MH 31MA 308 OHM TH datasheet.pdf