FFF 68488-230HLF
68488-230HLF picture photo
Mfg. Part Number
68488-230HLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HEADER BERGSTIK R/A
Datasheet Download
68488-230HLF.pdf
Availability of 68488-230HLF
QUANTITY
68488-230HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 68488-230HLF
Internal Part NumberEIS-68488-230HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,600
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)68488-230HLF
Related Links68488-, 68488-230HLF Datasheet, FFF Distributor
68488-230HLF Details Description
Related parts for 68488-230HLF
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V 3A DPAK datasheet.pdf
CAP CER 68PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 18-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 50POS SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 560 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 DSH datasheet.pdf
HD SLOTTED DUCT 1X2 datasheet.pdf
CABLE 3POS STR SOCKET WIRE 1.5M datasheet.pdf