FFF 68602-200HLF
68602-200HLF picture photo
Mfg. Part Number
68602-200HLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
BERGSTIK II 0.100" DUAL ST
Datasheet Download
68602-200HLF.pdf
Availability of 68602-200HLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
68602-200HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 68602-200HLF
Internal Part NumberEIS-68602-200HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package45,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II, MezzSelect™, Basics+
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions45000, Cuttable
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)68602-200HLF
Related Links68602-, 68602-200HLF Datasheet, FFF Distributor
68602-200HLF Details Description
Related parts for 68602-200HLF
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FIFO SS 1024X36 7-5NS 144BGA datasheet.pdf
LED GOLDEN DRAGON 590NM YLW SMD datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY SNAP-IN 3A datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 7POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT PIN datasheet.pdf