FFF 69152-127HLF
69152-127HLF picture photo
Mfg. Part Number
69152-127HLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HEADER BERGSTIK
Datasheet Download
69152-127HLF.pdf
Availability of 69152-127HLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
69152-127HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 69152-127HLF
Internal Part NumberEIS-69152-127HLF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLBergstik Header Series 09/Apr/2012
Standard Package400
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions27
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.500" (12.70mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)69152-127HLF
Related Links69152-, 69152-127HLF Datasheet, FFF Distributor
69152-127HLF Details Description
Related parts for 69152-127HLF
RES SMD 620 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
FUSE GLASS 8A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 24V datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR PROG DUAL 38TSSOP datasheet.pdf
IC SUPP-VOLTAGE SUPERVISOR 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
SITE LICENSE OBSAI datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 0.100 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf