FFF 69176-024LF
69176-024LF picture photo
Mfg. Part Number
69176-024LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HOUSING 24POS .100 DUAL
Datasheet Download
69176-024LF.pdf
Availability of 69176-024LF
QUANTITY
69176-024LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 69176-024LF
Internal Part NumberEIS-69176-024LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesMini-PV™, Basics+
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions24
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening Type-
ColorBlack
FeaturesPolarizing Key
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)69176-024LF
Related Links69176, 69176-024LF Datasheet, FFF Distributor
69176-024LF Details Description
Related parts for 69176-024LF
RES ARRAY 4 RES 510K OHM 0804 datasheet.pdf
IC GENERATOR TONE LP CMOS 14-DIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
CBL RIBN 22COND 0.039 GRAY 100M datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECT GREEN/WHITE datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 35V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 7.8VWM 13.4VC DO41 datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf