FFF 69176-026LF
69176-026LF picture photo
Mfg. Part Number
69176-026LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HOUSING 26POS .100 DUAL
Datasheet Download
69176-026LF.pdf
Availability of 69176-026LF
QUANTITY
69176-026LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 69176-026LF
Internal Part NumberEIS-69176-026LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesMini-PV™, Basics+
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions26
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening Type-
ColorBlack
FeaturesPolarizing Key
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)69176-026LF
Related Links69176, 69176-026LF Datasheet, FFF Distributor
69176-026LF Details Description
Related parts for 69176-026LF
TERMINAL BLOCK 3.5MM 5POS PCB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 9.3A D2PAK datasheet.pdf
TIE PAN TY PSHMN NYL WR BLK 6.8" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 6.3V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONN ASSY datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 200MW SOD323 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.8V datasheet.pdf