FFF 69307-010LF
69307-010LF picture photo
Mfg. Part Number
69307-010LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HOUSING 10POS 2MM W/O KEY
Datasheet Download
69307-010LF.pdf
Availability of 69307-010LF
QUANTITY
69307-010LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 69307-010LF
Internal Part NumberEIS-69307-010LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
Packaging-
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions10
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening Type-
ColorBlack
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)69307-010LF
Related Links69307, 69307-010LF Datasheet, FFF Distributor
69307-010LF Details Description
Related parts for 69307-010LF
RES SMD 374K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.9V 0.3A SOT89-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 475MA 220 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 21POS GOLD datasheet.pdf
LED RED CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.0005 OHM 1% 7W 4026 datasheet.pdf