FFF 69307-034LF
69307-034LF picture photo
Mfg. Part Number
69307-034LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HOUSING 34POS 2MM W/O KEY
Datasheet Download
69307-034LF.pdf
Availability of 69307-034LF
QUANTITY
69307-034LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 69307-034LF
Internal Part NumberEIS-69307-034LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package250
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
Packaging-
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions34
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening Type-
ColorBlack
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)69307-034LF
Related Links69307, 69307-034LF Datasheet, FFF Distributor
69307-034LF Details Description
Related parts for 69307-034LF
FUSE DRWR FOR PWR MOD X-SAFE 1PL datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
BOARD RELAY RC-4 datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 7POS SIDE 3.5MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 14POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC TRANSLATOR 2BIT BUS SW 8DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf