TT Electronics/BI 6943R100KBLF
6943R100KBLF picture photo
Mfg. Part Number
6943R100KBLF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 8DIP
Datasheet Download
6943R100KBLF.pdf
Availability of 6943R100KBLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
6943R100KBLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 6943R100KBLF
Internal Part NumberEIS-6943R100KBLF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert. of Compliance
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 28/Aug/2013
Standard Package100
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series694
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package8-DIP
Size / Dimension0.375" L x 0.250" W (9.52mm x 6.35mm)
Height0.170" (4.32mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)6943R100KBLF
Related Links6943R1, 6943R100KBLF Datasheet, TT Electronics/BI Distributor
6943R100KBLF Details Description
Related parts for 6943R100KBLF
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 11POS 15AU datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
2.5 APPLI-M 6CKT OP/EW WO/POL datasheet.pdf
RES 287 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MODULE SOFT CASE datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 1.6A 70 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf