Vishay/Sprague 695D106X0025F4T
695D106X0025F4T picture photo
Mfg. Part Number
695D106X0025F4T
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 10UF 25V 20% 2414
Datasheet Download
695D106X0025F4T.pdf
Availability of 695D106X0025F4T
QUANTITY
695D106X0025F4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 695D106X0025F4T
Internal Part NumberEIS-695D106X0025F4T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® 695D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.8 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2414 (6034 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.135" W (6.00mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)695D106X0025F4T
Related Links695D106, 695D106X0025F4T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
695D106X0025F4T Details Description
Related parts for 695D106X0025F4T
LABEL S LAM VNL VIO 1.00 X 0.75" datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 5.5A 35 MOHM TH datasheet.pdf
RES 178K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOD WI-9C 16MB 4MB FLASH 25PK datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 WS/SW datasheet.pdf
CABLE USB3.0 B/M TO OPEN 1M datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF HDR datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf